sklep Motoryzacyjny

Sklep motoryzacyjny - Jak dobrać odpowiedni olej samochodowy?

Wybierając z szeregu olejów, które ma w swojej ofercie, należy wiedzieć, jak prawidłowo dobrać odpowiedni smar. Tylko dzięki niemu przedłużenie żywotności całego pojazdu jest możliwe. Dlaczego? Olej czytaj więcej »

kolektory słoneczne Kraków

Opłacalność kolektorów w Polsce

Na pewno wiele osób interesuje się tematem kolektorów w naszym kraju. Czytamy wiele o tym, że można naprawdę bardzo dużo zaoszczędzić na korzystaniu z energii słonecznej. Niestety problem polega na ty czytaj więcej »

pompy ciepła katowice

Pompa ciepła do ogrzewania

Wybierając sposób ogrzewania swojego domu trzeba rozważyć wszystkie warianty. Budowanie domu to spore koszty, dlatego chcemy znaleźć coś, co będzie wstanie ogrzać nasz dom znacznie taniej. Jak się oka czytaj więcej »

DRUK Ulotek dl sIMPLYDRUK.PL

Ulotki jako reklama

Druk ulotek dl to szansa. Drukarnie zarabiają dobrze na takich ulotkach. Na rynku ulotek jest wiele, a każdy klient pragnie zdobyć różnorodne rozwiązania i stosować je regularnie. Obecnie klienci doc czytaj więcej »

taśmA PAKOWA Z nADRUKIEM

Praktyczna taśma

Są teraz dopasowane różnorodne ciekawe propozycje w zakresie opakowań. Musimy się zastanowić tutaj oczywiście nad wariantami najważniejszymi. Za każdym razem oczywiście będziemy się interesować ceną czytaj więcej »

wycena śRODKóW trwałych

Specjalista na stanowisku

Za każdym razem będziemy oczekiwać od naszego doradcy finansowego, że będzie aktualizować informacje ze świata finansów. Teraz występuje przecież tak dużej ilości informacji w przestrzeni publicznej, czytaj więcej »

Prawnik krosno

Kancelarie prawne w Polsce

Jest ich bardzo dużo. Pracują w nich bardzo ambitni ludzie, którzy chcą zyskać jak największe doświadczenie, bo tylko wtedy będą sławniejsi i oczywiście będą więcej zarabiać. Młody nie zarabia za wi czytaj więcej »

nOCLEGI w lądku zdrój

Odpowiedni nocleg

Wiele osób dzisiaj musi zamówić dla siebie nocleg z którego to bylibyście zadowoleni, aby faktycznie móc w nim odpowiednio wypocząć. I jak się okazuje to właśnie tego typu to świetne rozwiązanie z k czytaj więcej »

POZYCJONOWANIE

Idealne rozwiązanie dla firm

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym jak wypromować własną firmę kiedy to strona niestety nie działa tak jak powinna. Musicie wiedzieć, ze mimo szczerych chęci bardzo częst czytaj więcej »

KANCELARIA Szczecin

Gdzie można znaleźć najlepszą kancelarię?

Wiele osób zastanawia się nad tym, w którym z miast funkcjonują najlepsze kancelarie. Takie podejście do sprawy jest najzwyczajniej w świecie złe. Kancelaria godne zaufania można znaleźć w różnych mi czytaj więcej »

 

Sklep motoryzacyjny - Jak dobrać odpowiedni olej samochodowy?

sklep motoryzacyjny

Wybierając z szeregu olejów, które https://superparts.pl/ sklep Motoryzacyjny ma w swojej ofercie, należy wiedzieć, jak prawidłowo dobrać odpowiedni smar. Tylko dzięki niemu przedłużenie żywotności całego pojazdu jest możliwe. Dlaczego? Olej silnikowy prawidłowo konserwuje zespół napędowy samochodu. Jak zatem dobrać odpowiedni olej?

sklep motoryzacyjny – dlaczego potrzebujemy oleju silnikowego?

Wydawałoby się, że odpowiedź na to pytanie jest oczywista: aby smarować silnik. A dokładniej jego ruchome części. W rzeczywistości funkcje oleju w silniku są bardziej złożone i wieloaspektowe. Dobierając konkretny produkt w sklepie motoryzacyjnym, trzeba zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty oleju:

Stworzenie „klina” olejowego – olej stwarza pomiędzy najbardziej obciążonymi częściami ruchomymi, takimi jak tuleje wału korbowego, wałki rozrządu i głowice cylindrów, czy łożyska turbosprężarki specjalny klin. Olej pompowany pod ciśnieniem do wąskiej szczeliny między powierzchniami elementów silnika eliminuje tarcie o siebie;

Smarowanie – pozostałe powierzchnie cierne i łożyskowe przy odpowiednio dobranym oleju zmniejszają swoje zużycie;

Odprowadzanie ciepła – chłodzenie powierzchni ciernych i elementów silnika, które nagrzewają się podczas spalania paliwa. Olej powinien usuwać znaczną część ciepła z tłoków;

Usuwanie i ochrona – Olej z profesjonalnego sklepu motoryzacyjnego powinien usuwać produkty zużycia mechanicznego ze stref tarcia, przenosząc je tak, aby nie pozwalano im na swobodne krążenie w przestrzeni silnika. Olej powinien także chronić części silnika przed korozją.

Dlatego w nowoczesnych silnikach olejom stawiane są coraz ostrzejsze wymagania. Ze względu na to, nawet profesjonaliści mają kłopot ze zrozumieniem nowoczesnej gamy olejów silnikowych. Co z kolei powiedzieć o zwykłym kierowcy, który po zakończeniu okresu gwarancyjnego samochodu zazwyczaj przestaje go serwisować i decyduje się na zakup oleju na własną rękę. Znając główne rodzaje i oznaczenia olejów, jakie ma w ofercie odpowiedni sklep motoryzacyjny, można łatwo wybrać opcję pasującą do Twojego samochodu.

Główne kryteria wyboru oleju do silnika samochodowego – co doradza sklep motoryzacyjny?

Właściwa konserwacja Twojego zespołu napędowego w głównej mierze polega na regularnej wymianie smaru. Aby kupić odpowiednią odmianę, należy kierować się następującymi kryteriami:

Homologacja producenta pojazdu – aby zapewnić normalne funkcjonowanie układu smarowania, olej musi być zgodny z zaleceniami zawartymi w książce serwisowej pojazdu;

Poprzedni smar w silniku – wydaje się błahą kwestią, zmienia jednak bardzo wiele. Niektóre oleje reagują ze sobą na podłożu chemicznym, niekorzystnie wpływając na ich działanie. W przypadku braku takich informacji wymianę należy poprzedzić dokładnym przepłukaniem jednostki napędowej.

Wybór oleju w sklepie motoryzacyjnym — stosowanie klasyfikacji

Aby wybrać olej o odpowiedniej lepkości z oferty sklepu motoryzacyjnego, warto zastosować klasyfikację SAE, która przewiduje oznaczenie smarów dwiema liczbami, pomiędzy którymi znajduje się litera W. Liczby na początku wskazują dolną granicę zakresu temperatur, w których smar będzie użyteczny.

Liczby po literze W charakteryzują dopuszczalny zakres lepkości smaru w temperaturze 100 stopni. W przypadku samochodów o przebiegu mniejszym niż 50% limitu należy stosować smary 0W20 lub 5W30.

dobry sklep motoryzacyjny

Do samochodów z większym przebiegiem należy dokupić dostępne w sklepie motoryzacyjnym środki smarne 5W40.

Należy także spoglądać na klasy API S dla silników benzynowych, a także klasy C dla silników Diesla. Właściwości eksploatacyjne są wskazane zgodnie z drugą literą ukazującą jakość płynu smarującego. Im wyższa klasa, tym bliżej tej literze do końcówki alfabetu.

Wybór odpowiedniego oleju samochodowego w sklepie motoryzacyjnym

Liczba olejów do silników samochodowych na rynku jest bardzo duża. Dlatego znalezienie wśród nich najbardziej odpowiedniego oleju do konkretnego pojazdu może być trudnym zadaniem. Wymiana oleju w silniku to prosta procedura, która wymaga jedynie uwagi i dokładności. Powyższe zalecenia powinny pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję.